Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Citlivá pokožka v těhotenství: Proč to tak je a jak o ni pečovat

Pokud jste v očekávání, nebo máte těhotenství za sebou, jistě víte, že dává toto období zabrat také pokožce. Proč se to děje, jak problémy řešit a předcházet jim?

21

Co se s pokožkou v těhotenství děje

Jedním slovem: všechno. Můžete mít pocit, že máte pleť krásnější než kdy dřív, aniž byste se o ni staraly jinak než normálně, ale také můžete poznat problémy dosud nepoznané jako ekzémy, pigmentové skvrny, akné, šupinatění a vysušování, zvýšenou citlivost… Reakce pokožky se navíc může lišit těhotenství od těhotenství.

Za všechno mohou hormony. Nebo ne?

Velkou část problémů mají skutečně na svědomí hormony, protože při těhotenství vaše tělo prožívá něco jako druhou pubertu, ale mnohem intenzivnější s mnohem razantnějšími hormonálními výkyvy. Nejvýraznější projevy většina žen zaznamenává po dobu prvního trimestru a několik měsíců po porodu, kdy si tělo zvyká na novou situaci a snaží se jí přizpůsobit, jak nejlépe dokáže. Právě vlivem hormonů můžete pozorovat změnu ve stavu své pleti. Zvláště v případě, že se objeví akné, mají nastávající maminky řešit problém razantně „silnými“ přípravky, aniž by si uvědomovaly, že si tím pravděpodobně ještě uškodí.

V těhotenství je totiž pokožka citlivější, a to nejen vlivem hormonů, ale také v důsledku celkové zátěže. S rostoucím bříškem se pokožka stále více napíná, snadno praská a právě kvůli tomuto napětí často nepřiměřeně reaguje na kosmetické přípravky. Ať už tedy řešíte jakýkoliv problém, soustřeďte se na produkty vhodné pro velmi citlivou pokožku a nesnažte se nic uspěchat. Léčba pokožky si vždy žádá čas i trpělivost.

20 

Nastávající maminky zároveň pronásledují nejrůznější chutě. Pokud jim podlehnou a začnou najednou jíst více kořeněných jídel, více průmyslově zpracované potraviny, fast food nebo se jinak významně změní struktura jejich jídelníčku, lze reakci kůže očekávat. Ostatně pokožka představuje jisté zrcadlo dění v těle. Zkuste se proto zaměřit i na tento aspekt a chutě uspokojujte střídmě.

Nejedna žena zaznamená v těhotenství problémy s nespavostí, ať už v důsledku nějakého typu bolesti (například zad), nebo jednoduše pro neklidné hormonální hladiny. Nedostatek spánku však kompletně oslabuje organismus a jeho obranyschopnost, což opět jde poznat na stavu pokožky.

Jak problémům předcházet

Kromě toho, že si budete hlídat životosprávu, zaměřte se na dostatečnou hydrataci a podporu elasticity pokožky. Pro kompletní péči o obličej doporučuje řadu CALM+ pro velmi citlivou pleť. Konkrétně Topicrem CALM+ Denní krém proti zmírnění zarudnutí SPF50 se postará jak o hydrataci, tak o zklidnění, podpoří odolnost pleti, sníží její přecitlivělost, ale také ochraní před UVA/UVB zářením, které oslabenou pokožku těhotné ženy snáz poškodí.

18 

Pro péči o tělo sáhněte po Hydratačním tělovém mléku a CICA Koncentrovaném oleji. Tělové mléko se postará o celodenní hydrataci pokožky a její ochranu, zatímco pravidelným promazáváním olejem docílíte vyšší odolnosti vůči striím a nekomfortu v důsledku napínání kůže. Pokud se objeví ekzém nebo jiný druh podráždění, vašimi spojenci budou CICA Obnovující krém vhodný i na drobná poranění a  řada AD pro ekzematickou pokožku.

19