Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Jak vypadá správná péče o pleť pod rouškou

Roušky se staly přirozenou součástí našich životů. A jak to vypadá, ještě nějakou dobu to tak zůstane. Je proto zcela pochopitelné, že se mnoho žen a nejen jich, začíná zajímat o to, jak pečovat o pleť pod rouškou nebo respirátorem. Ačkoliv nás totiž roušky chrání, bohužel jejich dlouhodobé nošení nemá právě dobrý vliv na pokožku.

1

Co se děje s pletí pod rouškou?

Chvilkové nošení roušky nemá na pleť zas až takový dopad, jako když je někdo nucen nosit ji po celou pracovní dobu. Nedá se ale nic dělat a je nutné, aby pleť v nové výzvě obstála. Jak o ni pečovat si prozradíme za chvíli. Nejdříve se podíváme na to, co se vlastně pod rouškou s pletí děje.

Největší problém představuje výměna dýchacích plynů, která způsobuje zvlhčení roušky a pleti v její bezprostřední blízkosti. Vlhké prostředí spolu s teplem z vydechovaného vzduchu podporuje množení bakterií, ucpávání pórů a tvorbu mazu. To vše může zapříčinit vznik akné, dermatitid, začervenání a podráždění pokožky. Prohloubit se samozřejmě mohou i stávající kožní onemocnění nebo citlivost pleti. Situaci dále příliš neprospívá mechanické působení roušky, ke kterému dochází zejména v oblasti kořene nosu, brady a lícních kostí.

Čištění pleti je obzvlášť důležité

Abyste předešli tvorbě pupínků a dalších problémů, je potřeba více než kdykoliv jindy dbát na správné čistění pleti. V ideálním případě pleť čistěte dvakrát denně – jednou ráno a podruhé jakmile přijdete domů a sundáte roušku. Ráno je vhodnější použít jemnější, fluidní nebo gelovitý mycí gel, který pleť zároveň osvěží a nebude ji nijak zatěžovat nebo příliš vyživovat. Hydratace je sice vždy v péči o pleť vítaná, avšak v případě, že si budete nasazovat roušku, není úplně vhodná. Jak jsme totiž zmínili, vlhkosti je pod rouškou už tak dost. Ze sortimentu Topicrem můžeme k rannímu čištění pleti doporučit jemný mycí gel s lehkou texturou.

3

Večer, nebo jakmile přijdete domů z práce a víte, že roušku již nebudete nasazovat, z obličeje šetrně odstraňte veškerý make-up a pleť hloubkově vyčistěte pomocí čisticího mléka nebo oleje. Hutnější a výživnější textury mycích a pečujících produktů jsou večer vhodnější než ráno. Pokud trpíte na aknózní, kombinovanou a mastnou pleť, z naší nabídky vám můžeme doporučit AC hloubkově čisticí gel, který jemně odstraní maz, uvolní zanesené póry a zklidní pokožku. Na závěr nezapomeňte použít pleťové tonikum pro vyrovnání pH pleti po odličování.

S hydratací to před nasazením roušky nepřehánějte

Po čištění pleti a použití tonika vždy následuje sérum a krém. A ne jinak tomu je i v případě péče o pleť při nošení roušek. Před nasazením roušky to ale s hydratací nepřehánějte. Bohatě postačí lehký denní krém na bázi gelu. Večer pak opět můžete sáhnout po výživnějším séru a hutnějším krému. Zvýšenou péči věnujte především místům styku roušky a pleti. Pro ranní i večerní použití je například ideální ultra hydratační sérum Topicrem, které má lehkou texturu a díky extraktu ze sofory japonské chrání pleť před znečištěním.

2

3 tipy, jak předejít pupínkům na pleti pod rouškou

  1. Noste čistou roušku – pupínkům a podráždění pleti také předejdete tím, že budete svou roušku nebo respirátor udržovat v čistotě. Látkové roušky nezapomeňte často prát na vysokou teplotu a ostatní masky měňte za nové, jak jen to bude možné. Nic nezkazíte ani tím, když látkovou roušku přežehlíte.
  2. Dopřejte si peeling – do své pečující rutiny můžete zařadit jednou týdně jemný peeling. Dejte si ale pozor na nešetrné peelingy s velkými částečkami. Ty by totiž mohly pleť vysušovat, a ještě více podráždit.
  3. Zvolte intenzivnější péči – pokud se vám pleť hodně mastí, má sklony k začervenání a nějaký ten pupínek se na ní již objevil, je na čase nasadit intenzivnější produkty speciálně určené pro smíšený a mastný typ pleti. S nadměrným mazem a černými tečkami si například hravě poradí AC aktivní péče s antimikrobiálním účinkem.

Snip20200311_36